Yeni Başlayanlar için Coin Tank Anlamları ve Öneriler Yorum bırak

Yeni Başlayanlar için Joyetech Coin Tank Anlamları ve Öneriler. Hangi tür Atomizer Kullanmalıyım? Ciğer Çekimi ve Ağız Çekimi Nedir? Elektronik Sigaraya yeni başlayanların kafasını karıştıran en büyük sorulardan biri Coin numaraları ve çeşitleri olmuştur. Ciğer çekimi ve Ağız çekimi (normal sigara çekimi gibi) gibi 2 farklı seçenek karşımıza çıkıyor. Bu karışıklığa biraz da olsa açıklık getirebilmek için bu yazıyı kaleme aldık.

Öncelik olarak Cubis Atomizer ya da Cubis Pro Atomizer önerdiğimizi ve sızdırma problemi olmayan ve güçlü buhar performansı sağlayan bu modeli rahatlıkla kullanabilir ve Joyetech Atomizer kategorisinden sipariş verebilirsiniz.

Cubis Atomizer Coilleri Hakkında Teknik Bilgiler

cubiscoiller

Joyetech markasının Tron tankından sonra çıkardığı Cubis tankı için aşağıdaki coiller bulunmaktadır. Yakın zamanda yeni bir Evic VTC Mini & Cubis setini aldıysanız beraberinde 4 farklı coil ile gelecektir. SS316 tel ile üretilmiş 0.5Ω 1.0Ω, Kantal tel ile üretilmiş Clapton 1.5Ω ve RBA ünitesi set halinde gelmektedir.

1- SS316 0.5 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ciğere çekim için üretilmiştir ve 15-30 watt aralığında kullanılır.

2- SS316 1.0 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 15-25 watt aralığında kullanılır.

3- Clapton 1.5 Ohm Coil

Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 8-20 watt aralığında kullanılır.

4- SS316 0.6 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir fakat kısıtlı hava kanalına rağmen ciğer çekimi yapılabilir ve 15-28 watt aralığında kullanılır.

5- BF RBA

Tekrar tekrar isteğe göre sarılıp kullanılabilen RBA ilk satın alındığında 0.5 Ohm hazır sarılmış olarak satılır ve tavsiye edilen 25-50 watt arasında kullanılır. Daha sonra artık kendi sarımınızı yaptığınız tele göre kullabilirsiniz.

6- Ni 0.4 Ohm Nikel Coil

Sadece “Temp Ni” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 260-290 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Nikel coiller alt kısımlarında mavi renkli oringlere sahiptirler.

7- Ti 0.4 Ohm Titanyum Coil

Sadece “Temp Ti” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 230-260 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Titanyum coiller alt kısımlarında kırmızı renkli oringlere sahiptirler.

Orjinal Joyetech Atomizer Coilleri 5 Adet 100 TL olup, cihaz ile birlikte sipariş verildiğinde, 20 TL’lik bir indirim ile 80 TL‘ye sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir